Jose Needs 6.2 Lb Of Organic Blueberries To Make Smoothies. Organic Blueberries Are On Sale For $2.85 Per Pound. Jose Estimates That He Will Need $12 To Buy The 6.2 Lb Of Blueberries. What Is Jose’s Error? Jose Did Not Make An Error. His Estimate Of $12 Is Correct. Jose Incorrectly Rounded $2.85 Down To $2. The Estimate Should Be $18. Jose Incorrectly Rounded 6.2 Up To 7. Jose Incorrectly Multiplied 2 And 7. The Estimate Should Be $14.

Best apk References website

Jose Needs 6.2 Lb Of Organic Blueberries To Make Smoothies. Organic Blueberries Are On Sale For $2.85 Per Pound. Jose Estimates That He Will Need $12 To Buy The 6.2 Lb Of Blueberries. What Is Jose’s Error? Jose Did Not Make An Error. His Estimate Of $12 Is Correct. Jose Incorrectly Rounded $2.85 Down To $2. The Estimate Should Be $18. Jose Incorrectly Rounded 6.2 Up To 7. Jose Incorrectly Multiplied 2 And 7. The Estimate Should Be $14.. Which expression shows each factor rounded to the nearest whole. Translated 2 units to the right.

Fresh Blueberries & Organic Blueberries Driscoll's
Fresh Blueberries & Organic Blueberries Driscoll's from www.driscolls.com

Jose needs 6.2 lb of organic blueberries to make smoothies. Study with quizlet and memorize flashcards containing terms like valentino wants to estimate the product (5.2)(9.9). Jose estimates that he will need 12 to buy the 6.2 b of blueberries.

Organic Blueberries Are On Sale For $2.85 Per Pound.


Study with quizlet and memorize flashcards containing terms like valentino wants to estimate the product (5.2)(9.9). The owners of a juice bar produce a smoothie that is wildly popular, and they cannot keep up with demand. Stretched by a factor of 3.

Jose Incorrectly Rounded $2.85 Down To $2.


His estimate of 12 is correct jose incomectly rounded 52.85 down to 2 the. Jose needs 6.2 lb of organic blueberries to make smoothies. The estimate should be $18.

Which Expression Shows Each Factor Rounded To The Nearest Whole.


Jose estimates that he will need 12 to buy the 6.2 b of blueberries. Jose did not make an emor. What can they do to solve this problem?

Cost Of Pistachios Per Pound Is $6.60 If I Buy 2.75 Pounds Of Pistachios Then The Money Spend Is 2.75×$6.60=$18.15 Cost Of Cashews Per Pound Is $8.66 If I Buy 2 Pounds Of.


All of the above (a buy the additional. When we round 6.2 lb to the nearest pound we round down, because the. Translated 2 units to the right.

Popular Post :